Drużyna rocznik 2007

? Po zwycięstwo !!! Po sławę !!! Po dobrą zabawę !!! ?

O ROCZNIKU

Uczniowski klub sportowy ? Niedźwiadek Chełm? powstał w 2003 roku. Jego pierwszym Prezesem został wybrany Anatol Obuch. Obecnie Prezesem Klubu jest Marian Sikorski.

Podstawowe zadania UKS Niedźwiadek to:

• stałe i systematyczne szkolenie dzieci w piłce nożnej,
  • wychowanie indywidualności piłkarskich,
  • poprawa ogólnej sprawności fizycznej,
  • wychowanie w duchu sportu,
  • kształtowanie właściwych postaw społecznych.

Drużyna UKS Niedźwiadek Chełm Rocznik 2007 rozpoczęła zabawę z piłką w 2013 roku. Na spotkanie organizacyjne przyszła bardzo liczna grupa rodziców, natomiast na pierwszych zajęciach treningowych pojawiło się jeszcze więcej chłopców bo około 40 ?stu. Obydwaj trenerzy Radosław Leonowicz oraz Andrzej Dobrzyński od początku wkładali dużo pracy i uwagi aby zajęcia przebiegały ciekawie i bezpiecznie. W grupie trwała systematyczna rotacja jedni rezygnowali lecz na ich miejsce przychodzili nowi chłopcy jeszcze bardziej zafascynowani piłką nożną.Po roku grupa się ustabilizowała, którą samodzielnie zaczął prowadzić trener Andrzej Dobrzyński.

W roku 2015 grupa wyjechała na pierwszy obóz sportowo-rekraacyjny do Węgierskiej Górki w Beskidzie Żywieckim. Zajęcia treningowe, wycieczki i wspólne zabawy sprawiły, że chłopcy lepiej poznali się i polubili natomiast rodzice integrowali się. Mecze kontrole z drużyną miejscową oraz z drużynami przyjezdnymi pokazały duże możliwości chłopców i potwierdziły że drużyna idzie we właściwym kierunku.

Rok 2016, chłopcy robią stałe postępy sportowe. Pojawiają się pierwsze osiągnięcia drużynowe i indywidualne. Wygrane rozgrywki turnieju Deichmanna w okręgu Chełmskim i szóste miejsce w finale wojewódzkim w Lublinie oraz tytuł króla strzelców dla Maćka Ruszkiewicz.

Następny obóz w Poroninie to już dużo większa grupa chłopców. Doskonałe warunki mieszkaniowe, wyżywienie i piękna okolica powodowały że chłopcy bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem pracowali na zajęciach. Drużyna zrobiła kolejny postęp w umiejętnościach sportowych, lecz jak ocenił trener jeszcze o wiele większy pod względem mentalnym . Obóz był bardzo udany chłopcy zaczęli tworzyć drużynę nie tylko na boisku.

Po wakacjach do rocznika dołączyła kolejna grupa chłopców. Wymusiło to podział rocznika na dwie grupy trenujące osobno. Grupa ?A? 23 zawodników oraz Grupa ?B? 22 zawodników.

Listopadowy dwudniowy wyjazd na turniej do Gliwic potwierdził, że chłopcy tworzą bardzo zgraną grupę, sportowo natomiast przyniósł szóste miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju ,w którym brały udział drużyny z ekstraklasy oraz z I i II ligi oraz kolejny tytuł króla strzelców dla Maćka Ruszkiewicz.

Grudzień przyniósł trzecie miejsce w XXII Memoriale im. Mieczysława Matyasa w Puławach, gdzie drużyna bawiła się i grała straciła tylko jedną bramkę strzelając szesnaście a najlepszym bramkarzem wybrany został Marcel Rybołowski.